Seebachtal - Mallnitz

Vhodné pro děti – ANO – včetně kočárku

Pěší túry obtížnost – lehká až méně obtížná (bez kočárku)

Občerstvení – ANO

Cena: ZDARMA !!!

Cena s Korutanskou kartou: Není zahrnuto do cílů Korutanské karty!

Celková délka: 10-12 Km

Převýšení: 90 m

Tento výlet jsme plánovali dlouho, ale vždy jsme raději vyjeli lanovkou na Ankogel. Až letos (2018) jsme se rozhodli, že krásný výjezd na Ankogel objetujeme a uděláme si tento výšlap. Rozhodně jsme nelitovali a určitě to zařadíme do pravidelných výletů. Cesta začíná přesně u parkoviště na lanovku Ankogel, tedy kus od městečka Mallnitz. Celá cesta je šotolinová a vede podél krásné říčky Seebach s křišťálově modrou a "pekelně" studenou vodou. Od parkoviště půjdete směrem do údolí k chatě Schwussnerhütte, kde si můžete dát oběd. Hned na začátku půjdete kolem krásného hřiště, které doporučuji brát jako motivaci pro děti, protože když je tam pustíte při cestě nahoru, tak nikam nedojdete :-). K hřišti se ještě vrátím. Cesta se pak rozděluje u jezera Stappitzer See, kde je naučný park. Zde jsme potkali pracovnici parku Obertauren, která nám velmi ráda poradila kam se vydat. I přes zákazovou tabuli a přes doporučení místní pracovnice jsme se vydali na dřevěnou stezku přes slatě směr k lesu. Zákaz je kvůli popadaným stromům, ale cesta je pro chůzi upravena a i malé děti to zvládnou. Vše však na vlastní nebezpečí, ale žádné velké tam opravdu není. Tuto cestu doporučuji směrem vzhůru, i když vzhůru je silné slovo, protože cesta má pouze 90 m převýšení. Naučná stezka lesem vám však nabídne krásnou vycházku přes louky, lesy a vede kolem prameniště Seebachu, kdy voda prostě vyvěrá viditelně z úpatí hory. Je to prostě krásný pohled a voda je studená a neuvěřitelně čistá. Cesta pak končí u chaty Schwussnerhütte, kde se dobře najíte nebo občerstvíte. Podle informací vede cesta ještě kousek nad chatu kde je jedna lovecká chajda a pak se ztrácí v trychtýři údolí a je normálně neschůdná a nikam nevede. Zpáteční cestu volíme po normální příjezdové cestě, kde jsou krásné výhledy na vodopády, louky a monumentální Alpské vrcholky.

Hřiště je asi samostatná kapitola, kde od přechodu přes Seebach po laně až po skluzavky a další atrakce najdete i krásné místo na grilování. Je zde rošt, dvě ohniště a prostě když si přinesete dřevo nad podpal tak si zde můžete udělat úžasnou párty pod širým nebem. No a když začne pršet, tak se můžete schovat do hradu.

 

Doporučení:

Vezměte si sebou piknikovou deku a udělejte si piknik v zadní části po naučné stezce. Opravdu krásná místa na nic nedělání a relaxování.

Tip:

Výjezd na Ankogel a kombinace s hřištěm bude pro vaše děti asi velkou odměnou. Případně se můžete zastavit v místním bazénu Tauernbad.

Odkaz na cestu z Mallnitz:

https://mapy.cz/s/2WSrA

 

Odkaz na okolní výlety:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/hochgebirgsbahnen-ankogel/

https://www.dovolena-korutany.cz/koupani/tauernbad-mallnitz/

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/kam-s-detmi/bios-mallnitz/

 


 

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

 


 

 

 

 

Fotogalerie: Seebachtal - Mallnitz