Bonsaimuseum

Vhodné pro děti – ANO i v kočárku

Pěší túry obtížnost – lehká                                        

Občerstvení – NE                                                                                                                                

Cena parkoviště: ZDARMA

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

Do Bonsai muzea jsme se chystali několikrát, ale nikdy nám nevyšel čas. Prostě bylo plno jiných akcí a výletů. Teprve letos (2017) jsme si našli chvilku a zavítali do „jiného světa“, který vám můžeme velice doporučit. Hned po vstupu na vás dýchne klidná atmosféra a rozprostře se výhled na krásně upravenou zahradu s nepřeberným množstvím bonsaí a květin. Jezírka, lavičky a upravené cestičky na vás budou působit božsky uklidňujícím dojmem. Zahradu si projdete za cca 1 hodinu, ale můžete zde zůstat klidně celý den. Je tak sedět na lavičce a vnímat ten klid a pohodu tohoto místa.

Důležitá informace: U vstupu je nápis, že se nesmí fotografovat. Nicméně jde jen o to, aby jste nedělali fotky stromků z blízka a hlavně bleskem, což by jim mohlo uškodit. Stromky jsou 100-300 let staré a tak by byla škoda jim nějak ublížit. (ještě víc jak tím neustálým pěstěním J).

Parkoviště: Zaparkovat můžete hned na dolním parkovišti a kousek se projít pěšky. Nicméně pro rodiny s kočárkem doporučuji nebát se a vjet na šotolinovou cestu s ukazatelem k muzeu, kde najdete malé parkoviště před vstupem do budovy.

Doporučení: Dorazte do musea hned na 10:00 a užívejte v zahradě bez většího množství turistů. Opravdu ten klid je úžasný a načerpáte tím sílu na celý den.

Tip:

Hned vedle musea je hrad Sommeregg. Neměli jsme čas ho zatím navštívit, ale určitě doporučujeme spojení těchto dvou atrakcí vedle sebe.

Odkaz hrad: https://mapy.cz/zakladni?x=13.5221297&y=46.8330019&z=16&source=osm&id=12075380

Dále pokud si chcete zajít do velmi dobré kavárny, tak po návrtu do Seeboden navštivte kavárnu CAFE LaFleur. V Rakousku se hledá špatně dobrá káva, ale zde ji naleznete. také zmrzliny a poháry jsou výborné. Kavárna se nachází kousek od kruhového objezdu po sjezdu z musea, směrem na Spitall.

Otvírací doba:

Duben a říjen: úterý až pátek 10.00 - 17.00 hod.

Květen až září: pondělí až pátek 10.00 až 18.00 hod. a Sobota 10.00 až 17.00 hod.

Odkazy:

mapa museum: mapy.cz/s/jusabecafo

Korutanské karty:

www.kaerntencard.at/sommer/museen/bonsaimuseum/

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

 

 

Fotogalerie: Bonsaimuseum