Lukostřelba Maltatal

3D BOGENPARCOUR MALTATAL - lukostřelba

Vhodné pro děti – ANO od 6-7 let podle vzrůstu

Pěší túry obtížnost – lehká až méně obtížná (bez kočárku)

Občerstvení – ANO

Cena: ZDARMA na Korutanskou kartu

Celková délka: 3 km s časovou náročností 3-4 hodiny

Převýšení: 0 m

Tuto atrakci jsme objevili teprve letos a velmi nás nadchla. Jde o lukostřelbu na reálné terče ve formě postav zvířat v životní velikosti, která probíhá v reálném prostředí, tedy v lese.

Začíná se na louce vedle Gasthofu Pflügelhof( odkaz: https://mapy.cz/s/jucorunumu) v nenápadné buňce. Zde si půjčíte vybavení, tedy profesionální luk a šípy a všechno doplňkové vybavení. Nejprve projdete instruktáží jak se vších zacházet a vyzkoušíte si střelbu na terče.

Pak vás již instruktor vyšle do nedalekého lesa, kde postupně projdete celkem 20 terčů všech různých zvířat a můžete zkusit jak jste na tom a jestli by jste si něco ulovili. Dospělý střílejí ze vzdálenosti 50 m a děti mohou z cca 30 m, ale klidně i blíže. Podle zásahů si zapisujete body do tabulky a na konci si můžete udělat součet kdo je nejlepší střelec.

Po cestě narazíte na bunkr s malým občerstvením ve formě nápojů, které si sami vezmete a následně nahlásíte spotřebu u stánku a zaplatíte.

Ze zkušenosti vám mohu říct, že trefit se na tuto vzdálenost není nic jednoduchého a je to opravdu velká zábava. Pozor na ztrátu šípu!! Účtuje se 8 Eur!!

Jinak naše holky 7 a 10 vše zvládly a to hlavně mladší je menšího vzrůstu a konstituce. Všichni jsme se velmi bavili a trasu jsme zvládly za 2,5 hod. Když vezmu ještě instruktáž, tak 3 hodiny celkem. Nicméně zde bývají velké fronty a tak doporučuji jít hned od 9:00 kdy otvírají.

Doporučení: Údolí Maltatal nabízí opravdu velké množství aktivit a tak je těžké doporučit co všechno se dá ještě ten den stihnout. Osobně doporučuji si udělat pak krátký výšlap kolem krásné říčky Gössbach, která je kousek od Gasthofu.

Odkaz na Wasserarena Gössfälle:

Tip: Jednoznačně oběd v Gasthofu Pflügelhof! Velmi krásné prostředí a dobré jídlo.

Nebo vše můžete projet na kole. Z města Gmünd vede kolem říčky Malta krásná cyklostezka, která vede až ke vjezdu na horskou silnici k přehradě Malta Kölnbreinsperre.

Odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/popujujoro

Příjezd od Gmündu: https://mapy.cz/s/papuhulaka

Korutanská karta: https://www.kaerntencard.at/sommer/freizeit-erlebnisangebote/3d-bogenparcours-maltatal/

 

 

Fotogalerie: Lukostřelba Maltatal