Malta Hochalmstrasse

Vhodné pro děti – ANO – není problém ani s kočárkem

Pěší túry obtížnost – lehké až středně těžké                                                            

Občerstvení – ANO                                                                                                                                                        

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

Tento výlet bych zařadil mezi záložky „kam za přírodou“. Nicméně si zde užijí i vyznavači sportovní jízdy, kdy popis jsem již zveřejnil v záložce „Kam autem a na motorce“. Příjezd je od MillstätterSee – Seeboden po silnici č. B99, která je velmi motoristicky záživná cesta a to i přes to, že je lemována několika vesničkami, či městečky. V Gmündu se odbočuje již na silnici do Maltatal k samotné přehradě. Pozor, dost často se zde měří a to díky dětským Hotelům, které lemují tuto silnici. Takže ve vesnicích dodržovat 50 Km/h. Po příjezdu na parkoviště u přehrady se vám naskytne krásný výhled na okolní hory a přehradní jezero Kölnbreinspeicher. Zajděte se podívat na samotnou přehradu. Ten pohled z přehradní hráze je úchvatný.

Následně se můžete rozhodnout pro několik variant svého výletu. Je pravda, že všechny vedou po šotolinové cestě kolem jezera, ale jejich délku si můžete regulovat. Jako první varianta se nabízí návštěva místní restaurace, která je vzdálená kousek od parkoviště.

Odkaz: Gasthaus Kölnbreinstüberl - mapy.cz/s/colanabapa

Mají zde čerstvé pstruhy a mnoho dalších místních specialit. Co je důležité, že je zde dětské hřiště a terasa, ze které je na hřiště výhled.

Dále můžete pokračovat stále kolem přehradní nádrže, kdy cesta je velmi dobře schůdná a to i s kočárem. Po cestě budete stále koukat na monument přehradní hráze, ale pokažené z jiného pohledu. Zhruba za půl hodiny cesty dorazíte na rozcestí směrem k Jagasteighütte. Pokud si budete chtít udělat výšlap na tuto chatu, tak nechte kočár na straně vedle cesty a vyrazte vzhůru. Cesta je sice strmá a většinou po kamenných schodech, ale není to daleko. Výhled z této chaty je úžasný. Bohužel od roku 2019 je to jen o tom výhledu a svačinu si zde musíte dát maximálně svojí. Chata je uzavřena, kadibudky odstraněny. Chata za dva roky pomalu chátrá a je to vidět hlavně na dřevěné terase. Ale výhled je zde opravdu překrásný!!! Na rozcestí můžete také navštívit místo, které je věnované obětím stavby přehrady. Je zde možnost se schovat třeba před děštěm v malém domečku. Výhled na přehradu je také krásný.

Odkaz na umístění: mapy.cz/s/kehabuzoko

 

Po návratu na hlavní cestu kolem jezera se můžete vydat dále a dojít až na konec této cesty. Podél cesty budete narážet na větší či menší potoky a vodopády, které tvoří přírodní přítoky do přehrady. Cesta pak končí a mění se ve stezku, která stoupá k dalším cílům, které jsou však již těžšího rázu a nevhodné s dětmi. Poblíž je vrchol Oberlercherspitze. Nicméně cestu osobně neznám a tak nemohu doporučit.

Osobně máme tento výlet moc rádi a to díky jeho nenáročnosti, kdy děti mohou šlapat bez větších obtíží s námi.

Doporučení:

Při cestě autem po silnici k jezeru, se trochu obrně trpělivostí. Jelikož cesta vede několika tunely s jednosměrným provozem, tak jsou zde semafory. Občas je čekací doba i 20 min. Hlavně první semafory za mýtnicí jsou občas zdlouhavé. Proto je zde možnost se zajít podívat na krásný vodopád, který je hned vedle silnice.

Tip:

Cestou zpět máte hned několik možností, kde se ještě s dětmi zastavit. Osobně mohu doporučit Wasserspielepark Fallbach/Maltatal, kde můžete vypustit děti na spoustu vodních a jiných atrakcí a sami se položit do trávy na deku. Vhodné i pro rodinný piknik. Ale i bez dětí je to fajn.

Odkaz:

www.kaerntencard.at/sommer/bonusclub/wasserspielpark-fallbach-maltatal/

Nebo se zastavte v místním Eselpark Maltatal, kde se  budete procházet mezi zvířátky a hlavně oslíky. Jen pozor kam šlapete.

Odkaz:

www.kaerntencard.at/sommer/bonusclub/eselpark-maltatal/

Ještě stojí za zmínku Porsche muzeum v Gmündu, kde uvidíte neuvěřitelné skvosty. A kdo z vás věděl, že značka Porsche začínala ve stodole v tomto Rakouském městě?

Odkaz:

www.kaerntencard.at/sommer/museen/porsche-automuseum-helmut-pfeifhofer/

Další Odkazy:

Malta Hochalmstrasse:

www.kaerntencard.at/sommer/panoramastrassen/malta-high-alpine-roade/

Koupání:

https://www.dovolena-korutany.cz/koupani/erlebnisfreibad-gmund/

Lokalita:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/villach-a-okoli/

Odkaz na popis silnice pro motoristy:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-autem-a-na-motorce/malta-hochalmstrasse/

Fotogalerie: Malta Hochalmstrasse