Wasserarena Gössfälle

Vhodné pro děti – ANO od 3 let – mladší jen v nosítku

Pěší túry obtížnost – lehká - střední (bez kočárku)

Občerstvení – ANO

Cena: ZDARMA

Celková délka: 2,5 – 3 km – cca 1 hodina

Převýšení: cca 100 m

Krásná procházka kolem místní říčky s krásnými vodopády a výhledy na místní krajinu. Tento výlet není nikterak náročný a je možné ho kombinovat s dalšími aktivitami v okolí. Jako třeba 3D BOGENPARCOUR MALTATAL – lukostřelba nebo třeba Falbach – Wassererlebnispark.

Tento výlet se mi líbí opět tím, že zde není moc lidí. Nenachází se nikde v žádné komerční brožuře jako jsou korutanské karty a vstup je zdarma. Na malém a hezkém parkovišti najdete domeček s toaletami a asfaltovou cestu k hlavnímu vodopádu. Voda vás láká na koupání, ale vše je oplocené a nejsem si jistý jestli je zde koupání dovoleno nebo zakázáno. Nikde jsem nenašel ceduli, jen po cestě je zákaz opouštět vyznačenou cestu. Od velkého vodopádu se jde již lesní cestou do kopce kolem říčky, která se postupně stále více zařezává do údolíčka a tak jí postupně vidíte stále z větší vzdálenosti. Nakonec dorazíte k dřevěnému mostku s krásným výhledem.

Zde máte dvě možnosti jak se dostat zpět na parkoviště. Jedna je okružní a můžete sejít zpět po asfaltové cestě, což jsme udělali a cesta je velmi pohodová nebo se kousek vrátíte a lesem půjdete ke Gasthofu Pflügelhof.

Odkaz na okružní cestu: https://mapy.cz/s/burecacohe

Odkaz na cestu ke Gasthofu Pflügelhof: https://mapy.cz/s/duzalavola

Doporučení: Nejprve si zajděte na lukostřelbu, která začíná u Gasthofu Pflügelhof a pak se projděte kolem této říčky.

Tip: Zkuste se do údolí malty vrátit třeba dva dny po sobě. Projeďte si horskou silnici k přehradě MALTA HOCHALMSTRASSE – Kölnbreinsperre a pak se ještě projděte kolem této říčky.

Nebo vše můžete projet na kole. Z města Gmünd vede kolem říčky Malta krásná cyklostezka, která vede až ke vjezdu na horskou silnici k přehradě Malta Kölnbreinsperre.

Odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/popujujoro

 

Fotogalerie: Wasserarena Gössfälle