Groppsteinschlucht

 

Vhodné pro děti – ANO od 4 let jinak s nosítkem – kočárek nelze

Pěší túry obtížnost – středně těžké                                                              

Občerstvení – ANO                                                                                                                                               

Cena parkoviště: ZDARMA                

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

 

Tato cesta kolem říčky Mallnitzbach byla otevřena teprve nedávno. Také jsme jí letos navštívili poprvé. Svým profilem s převýšením cca 230 m nabízí středně těžkou procházku kolem krásně čisté a nespoutané říčky s množstvími vodopádů a krásných výhledů do okolí. Cesta začíná v městečku Obervellach, kde si můžete bez problémů před výstupem nakoupit nějakou svačinu. Cesta k pokladně je dobře značená a tak byste jí neměli minout. Cesta kolem říčky začíná hned za pokladnou. Ze začátku je zde i přístup k vodě a tak se člověk může v parném dnu trochu schladit. Myslím, že po cestě mu to přijde vhod. Po celkem klidném začátku se začne pomalu stoupat po lávkách a schůdkách stále výše po toku říčky. Postupně se vám ukazují krásné scenérie padající vody a otevřou se i výhledy na Kreuzeck a vrcholy Salzkofel a další z této skupiny. Vrcholem cesty je cca 30 m vysoký vodopád Groppensteinfall. Po cestě naleznete několik laviček jak pro odpočinek, tak hlavně pro relaxaci při zurčící vodě. Opravdu úžasná relaxace.

Po tom co vystoupáte po cestě až velkému kamenu s lavičkou, tak se cesta stáčí zpět do lesa k asfaltové cestě, kterou se můžete vrátit celkem pohodlně zpět ke vstupu. Cesta zpět kolem vodopádu by měla být jednosměrná, ale potkali jsme lidi i směrem dolů.

Odtud vede další možná cesta lesem zpět ke vstupu ve městě Obervellach. Jako další varianta se nabízí cesta k Almgasthof Himmelbauer. Nebo k již vyzkoušenému Gasthofu Zur Guten Quelle. Doporučení níže.

Doporučení:

Při příjezdu ulicí směrem k pokladně na vás bude číhat cedule Parkoviště na takové malé loučce. V klidu pokračujte dále, protože u pokladny je další parkoviště, které je schované převážně pod stromy a tak nebudete mít v parném dnu z auta saunu. Taky si trochu zkrátíte cestu, ale to je zanedbatelné.

Tip:

Po výstupu si zasloužíte trochu relaxace, a když jste kousek od Mallnitzu, tak se nabízí Tauernbad Mallnitz.

 

Odkaz korutanské karty:

www.kaerntencard.at/sommer/naturerlebnisse/groppensteinschlucht/

Odkaz stránky Groppensteinschlucht:

https://www.groppensteinschlucht.at/

Odkaz na umístění na mapě:

mapy.cz/s/muvotepale

Odkaz na Tauernbad Mallnitz:

https://www.dovolena-korutany.cz/koupani/tauernbad-mallnitz/

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

Fotogalerie: Groppteinschlucht