Märchenwiesse

Märchenwiesse:

Vhodné pro děti – ANO a i v kočárku

Pěší túry obtížnost – lehká                                                   

Občerstvení – Lepší vzít sebou věci na piknik

Cena: Bez vstupného

Cena parkoviště: ZDARMA                    

Cena s Korutanskou kartou: Není potřeba

Pohádková louka? Tak nejprve jsme si nedokázali představit, jak taková louka vypadá. Takže jsme šli krásným údolím, které bylo lemováno jak původními, tak modernějšími stavbami chat a chatiček. Neustále jsme ukazovali na louky kolem a říkali si, že tohle musí být ta pohádková louka. Ale mohu vás ubezpečit, že louku opravdu ihned na první pohled poznáte. Cesta má asi 3,6 km a za hodinku a půl to určitě zvládne každý.

Cesta začíná v údolí Bodental u místního Gasthofu, který jsem již popsal v záložce „Tscheppaschlucht Ferlach“. Oba výlety je možné i spojit a udělat si tak krásný celý den. Nicméně je také možné se ke Gatshofu v Bodentalu dopravit autem a teprve odtud vyrazit. Cesta od Gasthofu je kousek po Alpské louce plné krásných kytiček a následně se napojuje na asfaltovou silnici. Po silnici se jde cca 20 min až na konec cesty, kde je také jeden Gasthof, u kterého se cesta mění na širokou šotolinovou lesní cestu. Ale s kočárkem není vůbec problém. Po dalších cca 20-30 minutách přijdete na místo, které je opravdu jako z pohádky. Krásná louka, na které rostou rovné a krásné smrky, jako malované a na konci louky se zvedá obrovský Alpský masiv – Karawanken. My jsme zůstali chvilku stát a nehnutě jsme koukali na tu krásu. Na louce si určitě najdete nějaké útulné místečko na piknik.

Nicméně nic není dokonalé a občas vám idylku naruší stádo místních kraviček. Nejsou nějak nebezpečné, ale člověk musí být opatrný. Je zde možnost se schovat do takové ohrádky, kde je stůl a lavice. My osobně raději ležíme na dece, a když tak kravičkám uhneme. Je vidět, že nejen nám se toto místo líbí.

Doporučení:

Vezměte si sebou dostatek jídla na oběd a třeba míč pro následnou zábavu s dětmi. Dá se zde strávit opravdu celé odpoledne.

Tip:

Pokud nebudete mít sebou děti, můžete se vydat na trochu náročnější cestu a to směr Klagenfurter Hütte. Osobně nemáme vyzkoušené, ale bude se jednat o středně těžký výstup. Cesta má asi 4 km a za 1,5 hodiny by jste měli na chatu dorazit.

Odkaz na umístění:

mapy.cz/s/hafeludube

Odkaz na cestu od pensionu Familienhof Sereinig:

mapy.cz/s/covobonovu

Odkaz na umístění pohádkové louky:

mapy.cz/s/rafokebeje

Odkaz na pension Bodenta - Familienhof Sereinig:

mapy.cz/s/cocadakufo

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/klagenfurt-a-okoli/

Fotogalerie: Märchenwiesse