Novinky

Podzim 2019 - Během podzimu se stránky opět aktualizují a doplní o hodně nových informací.

Leden 2018 - Web je plný novinek, tak nasávejte informace!

Hlavně je zde hodně nových cest pro motorkáře a další ještě doplním!

10.8. 2016 - Doplněn výlet barbarossa Schlucht - Kam za přírodou pěšky! Užijte si mystický příbeh této soutěsky

31.7.2014 - Doplněna nabídka na ubytování v pensionu THURNERHOF

13.3.2014 - Tak konečně jsem se dokopal a začal doplňovat všechny záložky. Velice mě těší, že se již ozývají první lidé a chtějí poradit.

V momentě, kdy budou doplněné všechny záložky, tak si hodně věcí najdou sami. A tohle bylo účel při zakládání tohoto webu.

21.9.2012 - Nové fotky v galerii - malá ochutnávka krásných Korutan

 

Proč zrovna Kärnten / Korutany? Před osmi lety (Aktualizace 2019 - je to již 15 let) jsme se s manželkou (tehdy ještě přítelkyní) rozhodli navštívit Rakousko a udělat si taovou malou poznávací dovolenou. S naším kabrioletem jsme projeli všechny spolkové země, kterými prochází Alpský masiv. Dovolená to byla úžasná a všude bylo krásně, ale jednoznačně nejhlubší dojem na nás zanechali právě Korutany. Svojí polohou, kdy se zde snoubí krása Alpských masivů s nepřeberným množstvím jezer s průzračnou vodou nás prostě Korutany učarovali. A tak jsme se každý rok opět vraceli právě sem, do Korutan. Až později jsme si uvědomili, že všechny další strávené dovolené v Korutanech nám vyšlo počasí a nikdy nám dovolená nepropršela. Štěstí? Ne tím to až tak není, ale opět jde o výhodnou polohu této Rakouské spolkové země. Od severu se táhne Alpský masiv, který zadržuje špatné počasí, kdežto od jihu proudí do Korutan přímořské klima od nedalekého Středozemního moře. Tato kombinace tak zvyšuje pravděpodobnost hezkého a slunečného počasí. A jelikož jsme aktivní lidé, tak právě pro nás je ideální spojení hor a sladkovodních jezer. Pro nepřeberné možnosti vysokohorských tůr, sportovního vyžití, koupání, večerních akcí a dobrého jídla se stala tato země naším druhým domovem. Tato země nabízí opravdu tolik možností, jak trávit volný dovolenkový čas, že jedna návštěva prostě nestačí a tak máme za sebou již osmou dovolenou v Korutanech. I přes to neustále objevujeme nové věci a stále je co navštěvovat. Nový rozměr pro nás dostali Korutany s naší dvouletou dcerou, která s námi byla v tomto koutě Rakouska již dvakrát (Aktualizace 2019 - 10 starší a 8 ta mladší). I pro takto malé děti je zde mnoho možností a zajímavostí. Prostě do Korutan se budeme vracet zas a zas a stále zde budeme oběvovat něco nového........je to země zaslíbená.