Tschu-Tschu-Bahn Rennweg/Katschberg

Vhodné pro děti – ANO – není problém ani s kočárkem do vláčku

Pěší túry obtížnost – lehká                                                

Občerstvení – ANO                                                                                                                                            

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

 

Tento výlet se dá pojmout jako naprosto odpočinková záležitost, nebo se můžete trochu projít a to celkem pohodovým terénem kolem protékající říčky. Zde máte další dvě možnosti a to buď jít po asfaltové cestě, kterou doporučuji s kočárkem. Nebo kousek od „Kochloeffelhütte“ zahněte doprava a vydejte se kolem potoka lesní cestou. Její náročnost není nikterak těžká a kolem říčky se jde opravdu krásně a to, i když je velké teplo.

Obě cesty vás zavedou zpět na centrální parkoviště, ze kterého vás na začátku vyvezl motorový vláček. Do vláčku se dají složit i velké hluboké kočárky, takže i s malým mimčem se projdete.

Lesní cesta vám nabídne krásné pohledy na protékající říčku a její zákoutí, jsou zde lavičky na piknik a louky na odpočinek na dece. Po cestě také narazíte na oplocený rybníček, kde se dají chytat ryby. Zde bohužel nemám bližší informace, jak je otevřeno pro veřejnost. Pokud jdete lesní cestou, tak doporučuji odbočit na „Jausenstation Schoberblick im Pöllatal“, tedy zpět na asfaltovou cestu. Pokud budete pokračovat dále lesem, tak se dostanete za parkoviště a budete se muset kousek vrátit, což ale není také nic hrozného (nebo budete brodit říčku k parkovišti).

Od „Kochloeffelhütte“ jsou další značené stezky, které jsou však již trochu náročnější. Více v samostatném výletu na Ochsenhütte:

Odkaz na chatu: mapy.cz/s/cejuherapo

Odkaz na popis cesty: www.dovolena-korutany.cz/novinky/kam-pesky-za-prirodou/pollatal-ochsenhutte/

 

V celém okolí si dávejte pozor na krávy, i když nejsou agresivní, tak v případě, že mají telata, tak není doporučeno se přibližovat.

Letos jsme měli bohužel špatnou zkušenost při zastávce na piknik, kdy nás opravdu vyhnal místní hmyz. Těch broučků a létavých mravenců bylo tolik, že jsme museli louku opustit. Minulé roky bylo vše v pořádku, takže asi jsme přišli do nějaké sezóny místního hmyzu J.

Doporučení:

Vyrazte hned prvním vláčkem v 9:15, kdy zde ještě není tolik lidí. Hlavně díky odvozu vláčkem se zde rojí důchodci J. U „Kochloeffelhütte“ je velké dětské hřiště, které si vaše děti zamilují. No a vy budete mít relativní klid na kafe a výborný štrůdl. Pozor - vláček již nejede až k chatě, ale na parkoviště pod chatou. Je to pak cca 5 min. pěšky. Spíš problém pro osoby s nějakým zdravotním problémem.

Tip:

Při hezkém počasí se při zpáteční cestě zastavte na koupališti v Gmündu. Při špatném počasí můžete navštívit třeba Porsche Muzem v témže městě.

 

Doplnění od Pavlíny:

Pavlína mi opět zaslala doplnění, které velmi rád uvedu na svých stránkách. 

Další možností je pokračovat po červené turistické značce od konečné stanice Tschu-tschu vláčku směrem k Lanisch-Ochsenhütte. Došli jsme do cca poloviny cesty, kde byl v mapě vyznačený vodopád. Procházka to byla příjemná, s kočárem naprosto v pohodě a hlavně, za celé odpoledne jsme potkali jen jednu rodinu. Vystoupali jsme celkem vysoko a od vodopádu už by se šlo krajinou bez lesa, s překrásně zelenýma loukama... Tady nahoře se mi moc líbilo.

 

Aktualizace 2018:

Následovali jsme cestu popsanou od Pavlíny a cesta vede po opravdu pohodové šotolinové silnici. Letos byla část uzavřena kvůli sesuvu kamení a byla zde náhradní zkratka lesem. Zde ale nejde jít s kočárkem. Cesta vede následně až k obydlené chatě a výše položeným jezerům. Tam jsme s dětmi nedošli, ale lidé, které jsme potkali byli z tohoto výšlapu nadšení. V roce 2019 jsme došli i přes protesty dětí a pak i manželky až na Ochsenhütte. Popis cesty v samostatné záložce.

 

Odkazy:

Korutanská karta:

www.kaerntencard.at/sommer/freizeit-erlebnisangebote/tschu-tschu-bahn-rennweg-katschberg/

Web lokality:

https://www.katschberg.at/

Koupaliště Gmünd:

https://www.dovolena-korutany.cz/koupani/erlebnisfreibad-gmund/

Porsche Muzeum Gmünd:

www.kaerntencard.at/sommer/museen/porsche-automuseum-helmut-pfeifhofer/

Odkaz na mapu „Kochloeffelhütte“:

mapy.cz/s/kesadevoku

Odkaz na mapu Jausenstation Schoberblick:

mapy.cz/s/hebagebaco

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

Dobře dosažitelná je i lokalita:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/villach-a-okoli/

Fotogalerie: Tschu-Tschu-Bahn Rennweg/Katschberg