Raggaschlucht

Vhodné pro děti – ANO od 4 let jinak s nosítkem – kočárek nelze

Pěší túry obtížnost – lehké až středně těžké                                                            

Občerstvení – ANO                                                                                                                                            

Cena: 6 Eur osoba  3 Eur děti od 6 do 15 let                                   

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

 

Pokud máte rádi nespoutanou přírodu a vodní živel obzvlášť, je tento zážitek stvořen právě pro vás. Na trase v délce necelého kilometru s převýšením 200 m uvidíte krásnou scenérii vodního živlu sevřeného do skalnaté soutěsky.

Příjezd je z hlavní silnice Mölltal Strasse dobře viditelný. Po chvilce přijedete na malé parkoviště mezi původní statky místních farmářů. Parkoviště je Zdarma. Cesta ke kase vede do kopečka a asi za 10 min. budete na začátku placené trasy. Vedle cesty proudící potůček nedávám moc najevo, jak silný je v soutěsce, ale nenechte se zmást.

Při příchodu ke kase vás určitě upoutá pamětní cedule, kde je poděkování za znovuobnovení zázemí pokladny, která byla jednu noc kompletně zničena bleskovou povodní, která se vyvalila ze soutěsky. Celkem se divím, že se to stalo pouze jednou.

Samotná cesta soutěskou je po většinu času po dřevěných můstcích a lávkách, které někde pěkně kloužou. Děti tedy hezky za ruku a dávat pozor. Ale není to nic hrozného a dcera s kamarádkou ve 4 letech to zvládli. Menší dítě bylo v sedačce, kdy pozor na pár míst kde se musíte vytočit, tak aby jste dítěti nedali ránu o skálu. Ale nic dramatického. Celou cestu budete fascinováni jakou má vodní živel sílu a jak dokázal za ta staletí opracovat tvrdý kámen a vytvořit krásné laguny. Po zimě zde bývá dost naplavených kmenů stromů, které také napovídají, jakou má voda sílu. Výstup ze soutěsky je po schodech, kdy dorazíte na lesní cestu, která vás dovede zpět k pokladně. Cesta soutěskou je jednosměrná, jinak by se tam lidi ušlapali. Pozor na cestu dolů, která je hezky příkrá.

Doporučení:

Dorazte na místo hned na 9:00, kdy se soutěska otevírá. Není zde tolik lidí a tak máte hezky čas si vše v klidu projít a prohlédnout. Jinak vám budou na paty šlapat další návštěvníci a to my osobně nemáme moc rádi.

Tip:

Když budete již v těchto končinách, tak si pak zajeďte na Mölltaler Gletscher – Erlebnis 3000. Na ledovci se nedá dělat nějaké pěší tůry, takže jde jen o zážitek jízdy tunelem lanovky a pak krásné výhledy z místní Restaurace nebo se můžete plácnou na lehátka a odpočívat.

 

Odkaz korutanské karty:

www.kaerntencard.at/sommer/naturerlebnisse/raggaschlucht/

Odkaz stránky Raggaschlucht:

https://www.flattach.at/sommer/raggaschlucht

Odkaz na umístění na mapě:

mapy.cz/s/kanenamuju

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

Fotogalerie: Raggaschlucht