Obir Tropfsteinhöhlen

 

Vhodné pro děti – Pozor – vstup s dětmi až od 4 let věku!!!

Pěší túry obtížnost – lehká                                        

Občerstvení – ANO                                                                                                                                            

Cena parkoviště: dle umístění            

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

 

Doporučení: objednávka termínu prohlídky předem

Odkaz:  https://www.hoehlen.at/index.php?content=reservierung

Osobně jsme tuto jeskyni navštívili před několika lety a to ještě bez dětí. Možná se vám bude zdát popis trochu odrazující, ale prostě to na nás takto působilo, takže se nenechte případně odradit. Obecně se jedná o jeskyni, kterých u nás v ČR uvidíte nespočet a třeba Koněpruské jeskyně jsou asi 30x hezčí. Ale pokud chcete zažít něco jiného a nebo máte jeskyně rádi, tak tohle místo bude to pravé.

Městečko Bad Eisenkappel je malebné a kdyby zde nebyly jeskyně, tak je zde i hezký klid a mír. Hned při příjezdu vás překvapí kolik je zde aut a lidí, kteří jdou do jeskyně. Započnete tedy s hledáním parkování, kdy parkoviště jsou spíše kus vzdálené od pokladny. Když se vám podaří něco najít, tak se vydáte k pokladně, která je nezvykle přímo ve středu městečka. Prostě domeček se vstupem a cetkami k prodeji.

Další rozčarování pro nás bylo, kdy jsme zjistil, že jeskyně není zde u pokladny, ale musí se čekat na autobus, který vás ke vstupu doveze. Také jak již zmíněno doporučuji si termín prohlídky rezervovat předem. Jinak můžete strávit dlouhé hodiny na čekání volné skupiny. Jakmile dorazí autobus, tak ten vás vyveze vzhůru do hor a prohlídka může začít. Po pravdě si z jeskyně již moc nepamatujeme, není nikterak výjimečná. Okolní příroda je ale krásná, takže se nudit nebudete. Při výstupu z jeskyně po vás budou průvodci chtít nějaké drobné na pivo (asi je špatně platí).

Celková časová náročnost prohlídky je cca 3 hodiny a to nepočítám případné čekání na volnou skupinu, pokud si prohlídku předem neobjednáte.

Loni (2014) jsme byli na lanovce Kabinen Petzen a jelikož do těchto míst tak často nezavítáme, rozhodli jsme se opět na jeskyně zajet podívat. Po letech stejný scénář obleženého městečka. Nicméně celý výlet byl zhacen hned v zárodku, kdy do jeskyně nesmí děti pod 4 roky!! Takže i na toto chce dávat pozor.

Doporučení:

Spojte výlet s vyjížďko na lanovku Kabinen Petzen. Pokud budete mít prohlídku jeskyně objednanou, tak vše zvládnete během jednoho dne. Ráno na 9:00 na lanovku a pak odpoledne do jeskyně.

Tip:

Při parném dnu můžete využít místní koupaliště. Bohužel nemohu referovat, protože jsme ho nikdy nevyzkoušeli.

Odkaz korutanské karty:

www.kaerntencard.at/sommer/naturerlebnisse/obir-tropfsteinhoehlen/

Odkaz stránky Obir Tropfsteihöhlen:

https://www.hoehlen.at/index.php?nav=1&content=info

Odkaz na umístění na mapě:

mapy.cz/s/pusagakara

Lanovka Kabinen Petzen:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/kabinenbahn-petzen/

Koupaliště:

www.kaerntencard.at/sommer/erlebnisbaeder/erlebnisfreibad-bad-eisenkappel/

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/klagenfurt-a-okoli/

 

Bohužel ani jsem nenašel žádné fotky.

Fotogalerie: Obir Tropfsteinhöhlen