Malta Hochalmstrasse

 

Malta Hochalmstrasse

Tuto silnici bych spíše zařadil mezi velmi krátké motoristické zážitky. V samotném passu je množství tunelů a semaforů, takže nejde o moc velký adrenalin ze zatáček. Proto začnu trochu obšírněji a to popisem příjezdové cesty od MillstätterSee – Seeboden. Dalo by se říct, že od nájezdu na silnici č. B99 začíná již velmi motoristicky záživná cesta a to i přes to, že je lemována několika vesničkami, či městečky. V dalších popisech se tato cesta bude jistě ještě objevovat, protože slouží jako spojnice hned k několika dalším zajímavým silnicím. Její profil je od Seebodenu lehce stoupající a plný krásných rychlých i pomalých zatáček. Pro motorkáře je zde v několika nebezpečných zatáčkách udělána ochrana pod svodidly, tak aby při pádu nezůstali zamotání mezi plaňkami nebo nespadli do řeky či ze stráně. Toto beru jako skvělý nápad a mělo by to být na více místech a to i v ČR (utopie..já vím). Cesta vede až do městečka Gmünden, kde se odbočuje do údolí Maltatahl. V Gmündenu je také Porsche Muzeum, ale o tom více níže. Silnice tímto údolím vede spíše po rovině a jsou zde krásné výhledy na okolní skaliska. Pozor, dost často se zde měří a to díky dětským Hotelům, které lemují tuto silnici. Takže ve vesnicích dodržovat 50 Km/h. Po příjezdu k mýtnici se začne profil silnice prudce zvedat vzhůru, ale ještě se dá užít si několika krásných zatáček a to do momentu, nežli dorazíte k prvnímu tunelu. Nicméně po tom co projedete všemi tunely, tak se vám otevře přenádherný pohled na přehradní jezero Kölnbreinspeicher. Ten pohled za tu cestu určitě stojí a když vezmu celkovou cestu, tak článek o této cestě se do této sekce určitě hodí.

Doporučení:

Na přehradní hráz se dá celkem bez námahy dojít a pohled je to monumentální. Dále ten kdo by se chtěl trochu projít, tak doporučuji zajít na oběd do cca 1 km vzdáleného Gasthofu Kölnbreinstüberl. Žádná dlouhá a náročná cesta to není, takže to zvládne opravdu každý.

Tip:

Vraťte se do Gmündu a navštivte Porsche muzeu. Opravdu to za to stojí, protože v této vesničce jsou kořeny této značky. A ty skvosty co tam pan majitel má vystavené, budete těžko někde hledat. Pokud bude pěkné počasí, tak se můžete rovnou zastavit v Gmündenu na místním koupališti. Odkaz viz níže.

Odkazy:

Korutasnká karta:

www.kaerntencard.at/sommer/panoramastrassen/malta-high-alpine-roade/

Oběd Gasthaus Kölnbreinstüberl - mapy.cz/s/colanabapa

Porsche Muzeum: www.kaerntencard.at/sommer/museen/porsche-automuseum-helmut-pfeifhofer/

Koupání: www.kaerntencard.at/sommer/erlebnisbaeder/erlebnisfreibad-gmuend/

Fotogalerie: Malta Hochalmstrasse