Weissensee

Celkem 26 km velmi záživné silnice, která v posledních letech prošla kompletní výměnou asfaltového povrchu. Silnice B87 spojuje dvě městečka a to Greifenburg a Hermagor. Jako příjemná zastávka může být Weissensee, o kterém se budu rozepisovat více ve vlastním blogu. Ale je to dobrá destinace na kafe nebo koupání. Doporučuji jízdu začít v Greifenburgu, do kterého se dostanete po silnici číslo B100 ze Spittal an der Drau. Kousek za Greifenburgem se začne silnice krásně klikatět a stoupá vzhůru. Zatáčky mají i klopený charakter a rychlé kombinace zatáček pravá/levá jsou úžasné. Cesta vede většinou lesem a velkou výhodou je minimum vesnic, takže je jízda velmi kontinuální. Po sjezdu směrem na Hermagor se již nějaká ta vesnice objeví, ale není to nic hrozného. Hlavně profil cesty se změní na průjezd menším údolím a tak se člověk může hezky kochat krásou přírody. V Hermagoru se můžete projít po městě, které není nikterak veliké, ale za to útulné.

Doporučení:

Projeďte si silnici od Greifenburgu do Hermagoru, kde se otočte a vydejte se do Weissensee na kafe nebo na koupaliště. Jezero má úžasně čistou vodu a pohoda z tohoto městečka vyloženě sálá. Také se zde nachází lanovka, kterou budu popisovat ve vlastním blogu.

Tip:

Pokud budete cestovat se stanem, tak se ubytujte v kempu ve vesničce Sachsenburg. Kemp Drau Camping je na krásném místě za městskými hradbami, je čistý a útulný. Velká společenská místnost, kousek od kempu je i krásné koupaliště, které je při ubytování ZDARMA.

Článek Weissensee - https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/weissensee-bergbahn/

Weissensse - www.kaerntencard.at/sommer/bergbahnen/weissensee-nbergbah/

Drau Camping - https://www.draucamping.at/

Odkaz na mapu - https://www.mapy.cz/s/9qSR

Koupaliště Weissensee - https://www.mapy.cz/s/9qT1

Fotogalerie: Weissensee