Mallnitz, Rennweg am Katschberg, Turracherhöhe

 

Mallnitz, Rennweg am Katschberg, Turacherhöhe

Tyto tři sinice jsem se rozhodl spojit v jeden článek. Obecně jde spíše o užitkové silnice, které slouží jako spojnice se severní částí Rakouska, tedy hlavně při příjezdu nebo odjezdu z Korutan. Také tyto silnice budete využívat při přiblížení k dalším výletním cílům a tak si je během dovolené užijete do sytosti a v popisech se budou hojně vyskytovat.

Mallnitz

Silnice B105 vede do tohoto malého městečka, ze kterého vlastně vede cesta buď jen zpět, nebo pomocí autovlaku. Odbočka je ze silnice B106, která vede krásným údolím, směr Grossglockner a je zde hned několik dalších míst hlavně pro pěší túry. Samotná silnice na Mallnitz je sice krátká, ale záživná. Široká silnice s klopenkami, do kterých je z daleka vidět, pár rychlých zatáček, jen škoda, že je to tak krátké. O Mallnitzu se obšírněji rozepíši ve vlastním blogu.

Doporučení:

Zajeďte se do Mallnitzu vykoupat do pohodového krytého bazénu s vířivkou. V rámci Korutanských karet je vstup ZDRAMA. Pak se stavte na dobré a levné večeři v jedné hospůdce Eggerhof.

Tip:

Zhruba jednu hodinu a cca 100 km můžete ušetřit pomocí autovlaku a zvládnout tak za 12 min. Samozřejmě, že si za to zaplatíte a to 17 Eur za auto (osoby jsou již v ceně), ale mávnutím kouzelného proutku se objevíte na druhé straně masivu v Böcksteinu. Často tuto variantu využíváme při návratu do CZ. Následně sjedeme z kopečka a jsme u Zell am See. Jinak na vlaku je možné převážet i motocykly.

Koupání Mallnitz: www.kaerntencard.at/sommer/erlebnisbaeder/tauernbad-mallnitz/

Eggerhof: https://www.google.cz/maps/place/Eggerhof/@46.9899364,13.1705919,19z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x1d9abeb473c40b22

Autovlak: https://www.gasteinertal.com/autoschleuse/

 

Rennweg am Katschber

Zase jde o spojnici mezi severem a jihem, kdy silnice je tak poměrně často využívána dovolenkářemi a občas je zde větší provoz. Průsmyk na severu začíná ve městě St. Michael im Lungaou silnice č. 99. často se také využívá jako objížďka Katschberského tunelu, tak aby se nemuselo platit mýtné za tunel, které je 10 Eur. Pro toho, kdo si chce užít zatáčky, tak je to určitě dobrá volba. Na nejvyšším místě passu, tedy Rennweg am Katschberg  se nachází lyžařské středisko, které je v zimě hojně navštěvované. V letních měsících zde jezdí jedna lanovka na vrhchol Aineck. Silnice nás bude ještě hojně provázet v dalších popisech a to hlavně pěších výletů.

Tip:

POZOR při sjezdu z Katschbergu se často měří pomocí laseru! Hlavně ve vesnici Mühlbach, která je na úpatí hory ze strany Korutan. Když jedete směrem z Korutan, tak je matoucí to, že zmizí veškeré domy a tak automaticky šlápnete na plyn. Ale ouha, značka konce vesnice je posunuta až k lesu a tam číhají s pistolkou.

Rennweg am Katschberg: https://www.google.cz/maps/place/5582+Katschbergh%C3%B6he/@47.0592694,13.61543,15z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4770c390f59b8769:0x62ec97f339942e15

 

Turacherhöhe

Silnice č.95 opět slouží jako spojnice severu a jihu. Řekněme, že není již tak využívána kvůli nějaké objížďce mýtného a tak zde není takový provoz. Také samotnému zážitku nahrává fakt, že na cca 30 km silnice se nachází jen vesnice Turracherhöhe a tak je zážitek kontinuální. Profilem opět nejprve nahoru, pak zase dolů, což je v horách celkem logické že. Popravdě jsem si tuto silnici projel jen asi z půlky, ale letos se na ní v červnu chystám, takže napíšu podrobnější report.

Jeden tip naleznete již v článku Nockalmstrasse - https://www.dovolena-korutany.cz/kam-autem-a-na-motorce/nockalmstrasse/

Podrobnosti přidám v článku Kam v Korutanech - Turracherhöhe

Fotogalerie: Mallnitz, Rennweg am Katschberg, Turracherhöhe