Villacher Alpenstrasse

Tato silnice je opět jedna z jednosměrných. Tedy nejdřív si na kopec vyjedete a pak si z něho zase pěkně sjedete. Co do záživnosti silnice je tato velmi zajímavá. Opět jde o mix všech druhů zatáček a tak si užijete jak v autě tak na motorce. Během cesty je zde pár zajímavých výhledů na Alpské masivy Karawanken. Tyto zmiňuji, protože oproti ostatním kopcům jsou tyto opravdu strmé a jejich monumentálnost je úchvatná. Silnice je dlouhá cca 16 km a tak si užijete celkem 32 km zatáček. Silnice končí pod horou s vysílačem Dobratsch. Zde se můžete zastavit na kafe a koláč v pensionu Die Rosstratten. Dávejte si však pozor na nenechavé černé ptáky, kteří rádi lezou až do talíře. Předpokládám, že málo kdo si střihne výšlap až k vysílači, ale více i o tomto výšlapu najdete ve vlastním blogu. Při cestě zpět dáte zabrat brzdám a tak doporučuji si zastávky s výhledy na Karawanken nebo město Villach realizovat při zpáteční cestě. Alespoň brzdy vychladnou.

Doporučení:

Za mýtnou bránou, hned za mostem nad hlavní silnicí se nachází malý pension Gasthof ALPENSTRASSE, kde paní majitelka, kuchařka a servírka v jedné osobě, dělá úžasný a levný Wienerschnitzel (již pár let jsme zde nebyli a tak nevím jestli je ještě restaurace v provozu). Je pravda, že čekací doba je občas delší, ale posezení je klidné a člověk nemá nikam spěchat. A pokud budete mít čas a chuť, tak se zastavte ve Villachu a projděte se centrem města. Také doporučuji zastavit se na pořádném kebabu a to u Onkel Kebab. Takový u nás neseženete. Jinak Turka s kebabem najdete kousek od parkoviště, které je rozděleno na placenou část oddělenou modrou čárou a neplacenou, která je poměrně obsazená, ale místo se tam vždy najde.

Tip:

Pokud budete někde poblíž ve večerních hodinách, tak vjeďte na Villacher Alpenstresse a kousek vyjeďte na jedno z prvních parkovišť. Mýtná brána je již otevřená a tak vjezd je zdarma. Výhled na blikající město Villach je opravdu krásný.

 

Villacher Alpenstrasse: www.kaerntencard.at/sommer/panoramastrassen/villacher-alpenstrasse/

Kafe Die Rosstratten: mapy.cz/s/hedurolabu

Oběd Gasthof ALPENSTRASSE: mapy.cz/s/dorupufope

Parkování Villach: mapy.cz/s/recumarora

Onkel Kebab: https://www.mapy.cz/s/9qI6

Fotogalerie: Villacher Alpenstrasse