Nockalmstrasse

Tak této silnici já říkám motoristicky zážitková a na stupnici zábavy za volantem bych jí řadil mezi nadprůměrné. V podstatě zde najdeme všechny tipy zatáček, vracečky, rychlé táhlé a vlásenky. K tomuto passu se dá dojet opět ze dvou stran a projížďka se dá udělat jako okružní jízda. Buď je příjezd ze silnice B99 odbočka v městečku Kremsbrücke na silnici L19, nebo z druhé strany ze silnice B95 odbočka kousek nad městečkem Reichenau. I přes to, že motorista bude plesat nad krásným profilem cesty, tak doporučuji si udělat pár zastávek na několika parkovištích lemujících tuto silnici. Výhledy jsou opravdu úchvatné a člověk si to trochu více užije. Dále se můžete zastavit v místním Gasthofu Glockenhütte, který nabízí hlavně místní speciality.

V podstatě je jedno z jaké strany na silnici přijedete, ale vždy si můžete udělat okružní jízdu a vrátit se do startu vaší cesty. Jak silnice B99 směr Seeboden – Spittal an der Drau nebo silnice B95 směr Feldkirchen in Kärnten nebo i směr průsmyk Turracherhöhe jsou krásné silnice.

Doporučení:

Udělejte si výlet na celý den a zvolte si okružní jízdu přes Turrach a dále Tamsweg, St. Michael im Lungau a pak přejezd přes Katschberg. Vše záleží na tom, kde budete ubytovaní, ale po průjezdu Nockalmstrasse a tohoto okruhu, budete vaše motoristické srdíčko spokojené.

Tip:

Užijte si adrenalin trochu jinak a při cestě po silnici B95 se dejte směr Turracherhöhe. Nejenom je tato vesnička moc hezká a dá se tady vybírat z několika hospůdek, ale je zde také docela pěkně dlouhá bobová dráha. Jedná se o variantu, kdy vozíček jeden na kolejnici a tak je bezpečná a dá se opravdu bez obav využít maximální rychlost.

Korutanská karta: www.kaerntencard.at/sommer/panoramastrassen/nockalmstrasse/

Turracherhöhe: https://www.turracherhoehe.at./de/sommer/nockyflitzer

Glockenhütte oběd: mapy.cz/s/behorulupe

Fotogalerie: Nockalmstrasse