Korutany motorkářské nebe

- Délka cesty:

cca 260 km

- Zajímavosti na cestě:

V Gmündu můžete navštívit Porsche Muzeum a projít si centrum městečka.

- Stravování:

Alpengasthof Glockenhütte - 9565 Ebene Reichenau - 0043(0)4279/7213

Alte Burg Gmünd, 0043)0)4732/3639

- Dílna - servis

Motodrom BMW Kärnten, 9500 Villach, Maria Gailer Strasse 38a, 0043)0)4242/39290

Motorkářské nebe Korutan

Národní park Nockberge je fascinující pro každého motorkáře. Naše cesta začíná ve městě Hermagor kousek od Slovinských hranic přes průsmyk Kreuzbergpass kolem jezera Weissensee. Od Hermagoru vás čekají dlouhé a táhlé zatáčky, do kterých je převážně vidět a silnice je široká a před pár lety nově položená. Tuhle cestu si budete chtít dávat i několikrát po sobě. Následně doporučuji zastavit se u jezera. Jen pozor je zde horší parkování pro větší skupinu motorek. Vše je placené a u jezera zastavíte až v jeho zadní části. Následně vede cesta směr Greifenburg, kde jsou již zatáčky ostřejší a kroutí se jak had, což je SUPER! Následně silnice B 100 směr Spittal an der Drau. Po cestě se můžete podívat na zámek Porcia s místním muzeem. Ve Spittalu doporučuji dotankovat stroje. Následně se jede směrem k jezeru Millstätersee/Seeboden. Před Seeboden odbočte na silnici B99 směr Treffling a Gmünd. Silnice se hezky klikatí kolem říčky Lieser stejnojmenným údolím Liesertal. Ve městě Gmünd doporučuji navštívit Porsche museum, kde najdete opravdové skvosty této značky. I samotné město je moc krásné a je zde i případně koupaliště.

Dál vede cesta směr Maltatal - Hochalpenstrasse (placená silnice motorka 10,5 Eur) k impozantní přehradě Kölnbreinsperre. Vyšplháte se do výšky 2 000 m.n.m a to několika tunely, kolem krásné přírodní scenérie, ale pozor na jednosměrný provoz řízený semafory. Čekat můžete až 20 min. dle provozu. Pokud projedete parkovištěm vzhůru a najedete na šotolinovou cestu kolem přehrady, uvidíte místní pension s dobrou kuchyní. Výhled z terasy na přehradu je velmi uklidňující.

Cesta zpět je stejná až do Gmündu, kde odbočíte vlevo opět na solnici B99 směr Kremsbrücke. Zde se odbočuje doprava směr Innerkrems k překrásné silnici Nockalmstrasse (placená silnice motorka 11 Eur), která se klikatí celých 34 km a nabízí nejdelší silnici tohoto typu v Korutanech. Po cestě je několik možností občerstvení a hlavně krásných výhledů. Jelikož vjezd je na den, tak doporučuji nejprve silnici projet bez zastávky tam a zpět a pak se třeba někde zastavit a kochat výhledy.

Po přejezdu průsmyku směrem k Ebene Reichenau na silnici B 95 cesta vede dále směr Bad Kleinkirchheim B 88, Radenthein, Döbriach. Pak můžete přejet směr Ferndorf směrem Schmölzing po silnici L33. Následně po B 111 zpět do Hermagoru.

Přehled měst na cestě:

Hermagor - Greifenburg - Spittal an der Drau - Seeboden - Treffling - Gmünd - Malta-Hochalmstrasse - Innerkrems - Nockalmstrasse - Ebene reichenau - Bad Kleinkirchheim - Döbriach - Ferndorf - Schmölzing - Hermagor.

 

mapa cesty:

https://mapy.cz/s/29k9N

Odkazy na jednotlivé popisy cest:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-autem-a-na-motorce/

 

Fotogalerie: Korutany motorkářské nebe