Hochgebirgsbahnen Ankogel

Vhodné pro děti – Ne s kočárkem a malými dětmi – jedině v nosítku                                                     

Pěší túry obtížnost – středně těžké a těžké                                                                         

Občerstvení – ANO                                                                                                                                           

Cena: 26 Eur dospělá osoba (cesta tam a zpět)

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

Tato lanovka je bránou k alpskému masivu Ankogel, jehož vrchol je ve výšce 3 250 m.n.m. Již výstupní stanice druhé lanovky je ve výšce 2 637 m.n.m., což je asi nevyšší konečná lanovky v Korutanech. Od tohoto místa je několik turistických cest, spíše těžké nebo středně těžké kategorie. Vrchol Ankongel je i v létě dosažitelný jen s vysokohorským vybavením a to včetně maček, cepínu a jištění. Cesty v odkazu níže.

Osobně s malými dětmi (4-7) let jsme v roce 2016 vyjeli do horní stanice lanovky a zvolili asi nejjednodušší cestu zpět k první stanici lanovky, která je ve výšce 1 941 m.n.m, tedy pěkných cca 700 výškových metrů. Cesta vede občas přes zbytky sněhu a občas vám zkříží cestu místní potůček. Kousek od lanovky je dobré se zastavit na svačinku v krásné nové chatě Hannoverhaus, ze kterého je panoramatický výhled z terasy. Pokud vám není zima, tak se na terasu můžete posadit J. Celou cestu k prostřední stanici lanovky máte úchvatný výhled do údolí Mallnitzu. Takže zastavení a třeba oběd v trávě je s přidanou hodnotou úžasného výhledu. Cesta je ke konci náročná hlavně tím, že jdete po celkem příkré cestě (v zimě sjezdovka) a musíte stále brzdit, což druhý den pocítíte. Nicméně druhý takový výhled nebudete mít asi nikde. Cestu zvládnou i děti od 4 let (občas na koníkovy) a celá rodina si jí určitě užije.

POZOR: Díky kabinkové lanovce jezdí lanovka vždy po půl hodině!!

V příštím roce máme naplánovanou pěší túru bez použití lanovky a to podél krásné říčky v údolí. Stezka je vhodná i pro kočárky a končí u Schwussner Hütte. Schůdnost k chatě nemáme s kočárkem vyzkoušenou. Kam oko dohlédne je šotolinová cesta bez známek překážek. V roce 2018 bude doplněno dle vlastní zkušenosti.

 

Doporučení:

Sebou si vezměte teplé oblečení, sněžení, mlha případně déšť vás v této výšce může přepadnout velmi rychle a po cestě se není kde schovat. Pevné nepromokavé boty také doporučuji. Nebo případně pro milovníky bosých nohou je terén opravdu rozmanitý.

 

Tip:

Po náročném sestupu si vaše tělo zaslouží trochu uvolnění v místním krytém bazénu a vířivce. Tauerbad Mallnitz je také v rámci korutanských karet Zdarma.

 

Odkaz korutanské karty:

https://www.kaerntencard.at/ausflugsziele/ausflugsziel-detail/hochgebirgsbahnen-ankogel-72

Odkaz Tauernbad Mallnitz:

https://www.dovolena-korutany.cz/koupani/tauernbad-mallnitz/

Odkaz web lanovky:

https://www.ankogel-ski.at/

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

 

 

Fotogalerie: Hochgebirgsbahnen Ankogel