Tauernbad Mallnitz

Toto koupaliště využíváme jednak při špatném počasí, protože se jedná o krytý bazén a pak před odjezdem zpět domů. Celý den strávíme v Mallnitzu, vykoupeme se, dojdeme si na večeři a večer najedeme s autem na vlak a vyrážíme směr ČR. V rámci korutanských karet je vstup do bazénu ZDARMA.

Bazén disponuje:

  • větším bazénem na plavání
  • malým bazénem s vířivkou a teplotou cca 38 st.
  • dětským brouzdalištěm
  • v rámci velkého bazénu perličkové křeslo (vířivka)
  • sauna (nevyzkoušeli jsme)¨
  • občerstvení

Nejedná se o velký bazén, ale proto zde není nějak plno a člověk zde může krásně zrelaxovat. Osobně před pěti hodinami noční jízdy v autě se mi tato relaxace vždy hodí.

Doporučení:

V podstatě přes ulici je svět přírody BIOS Nationalparkzentrum Mallnitz. Opět v rámci Korutanských karet ZDARMA. Velice poučné pro děti, jak funguje příroda, mraveniště, fyzikální zákony, prostě takový zajímavý přehled, který není špatný ani pro dospělé.

Tip:

Když už jste v Mallnitzu, tak doporučuji nežli se vracet a jez buď přes Katschberg nebo po dálnici a platit 10 Eur za tunel, projet s autem na vlaku skrz masiv Grossglockneru. Za 12 min. jste Bad Gasteinu, ze kterého jste během 20 min. v Zell am See. Dále již pokračujete směr ČR. Vlak stojí 17 Eur, ale po propočtu ušetříte za pohoné hmoty a poplatky, takže nula od nuly pojde. Nicméně hodina cesty je nahrazena 12 min. cesty tunelem. A pro děti je to i zážitek.

 

Odkaz na korutanskou kartu:

www.kaerntencard.at/sommer/erlebnisbaeder/tauernbad-mallnitz/

Odkaz na autoschleuse:

https://www.gasteinertal.com/autoschleuse/

Odkaz na celou lokalitu:

novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

Fotogalerie: Tauernbad Mallnitz