Panoramabahn Nockys almzeit - Turracher Höhe

Vhodné pro děti – ANO/NE – dle výběru trasy - jen s nosítkem nebo na procházku po městečku s kočárkem

Pěší túry obtížnost – lehké/středně těžké/těžké                                                             

Občerstvení – horní stanice lanovky                                                                                                                                  

Cena: Korutanská karta - ZDARMA (jízda lanovkou tam a zpět)

Při využití bobové dráhy je doplatek (dle aktuálního roku)  

Na bobovou dráhu smí dítě od tří let jako spolujezdec, od 8 let samotné a od 15 let může brát spolucestujícího.

Přeprava kol: Není známo

 

Tuto lanovku jsme poslední léta moc nenavštěvovali. Nebyl zde moc vhodný terén pro túry s malými dětmi, ale jak děti rostou, tak se sem určitě tento rok (2016) vrátíme. Turrach je klidné městečko, které ožívá hlavně v zimě a v létě je vyhledávané hlavně motorkáři a to pro svůj profil klikatého horského průsmyku. Ale i běžný turista zde najde krásné možnosti výletů a pěších túr, procházky kolem krásného jezera a množství kaváren a restaurací k občerstvení. Asi největší zábavou je místní bobová dráha, která je podle mě nejbezpečnější variantou této zábavy. Vozíček jede na pevno uchycený na kolejnici a jste v něm připoutáni, takže ani nehrozí vypadnutí. Jízdu si tak pořádně užijete.

Co se možných tras výletů a pěších túr týká, tak místní mají vše hezky graficky zpracované na svých stránkách a to včetně popisů.

Odkaz:  https://www.turracherhoehe.at/de/wandern

Na tomto odkazu najdete interaktivní mapy všech možných túr a to jak pěšky, tak na kole. Jsou zde lehké tratě bez využití lanovky, těžší výstupy a i cesty až na vrcholky okolních hor. Trasu si zde můžete díky interaktivním bodům naplánovat i sami.

Co vás určitě uchvátí je výhled z vrcholků na jezero pod vámi, okolní kopečky a masivy a hlavně klid. Nad hlavou se vám budou prohánět ptáci a vy zapomenete na všechno kolem sebe. Vždy si na kopci najdete místečko stranou od lidí a krásně si zde odpočinete. Za deštivého počasí jsou cesty hůře schůdné.

S kočárkem doporučujeme okružní cestu kolem jezera, která se dá zvládnout za necelou hodinu.

Odkaz: mapy.cz/s/genumazemo

 

Edit 2018: Vyzkoušeli jsme zajíčka Nockyho a pro děti opravdu hezká zábava!!

Doporučení:

Pokud nechcete využít bobovou dráhu, tak doporučuji nechat se vyvézt lanovkou nahoru a pak po vrstevnici pomalu sestupovat zpět do městečka. Cesta je značená a je směrem k sedačkové lanovce Kornockbahn. Není to nikterak náročná, ale hezká procházka a je vhodná i pro menší děti co již chodí.

Tip:

Využijte možnost přejezdu přes Nockalmstraße!! Silnice se nachází při zpátečním sjezdu směr Feldkirchen. Jedná se o krásný horský průsmyk, kde si jednak užijí automobilový nadšenci a také motorkáři, ale i rodina s dětmi. Dá se zde zastavovat na četných odpočívadlech a kochat se krásnými výhledy. další tipy najdete v odkaze - Lokalita

Odkaz: https://www.dovolena-korutany.cz/kam-autem-a-na-motorce/nockalmstrasse/

Případně se můžete zastavit v hadí ZOO - Reptilienzoo Nockalm

Odkaz: www.dovolena-korutany.cz/novinky/kam-s-detmi/reptilienzoo-nockalm/

 

A pokud budete chtít dětem ukázat krásné kamínky a nechat je si vyrýžovat i nějaké to zlato, tak doporučuji tuto prodejní výstavu, která je kousek od lanovky. Dojdete tam i pěšky, ale je tam možnost i zaparkovat.

Odkaz:

www.dovolena-korutany.cz/novinky/kam-s-detmi/mythos-edestein-ryzovani-zlata/

 

Doplnění od Pavlíny:

Nejprve chci poděkovat za tipy od lidí co třeba využili mé stránky a dávají mě podněty k jejich vylepšení. Moc si toho vážím a myslím, že tímto se mohou další lidé dozvědět zase o něco více informací.

Pavlína mě poslala dobrý tip na zábavu s dětmi u této lanovky. Děti plní úkoly zajíčka "Nockyho" ve formě malé okružní cesty. Za splněné úkoly pak mohou dostat dole u lanovky odznáček zajička. U pískoviště se dokonce rozdávala zdarma zmrzlina pro děti a Prosecco pro dopělé. Určitě další důvod proč navštívit tuto lanovku s dětmi!

Odkaz na web v češtině! : www.turracherhoehe.at/cs/nockys-almzeit

Odkazy:

Korutanská karta:

www.kaerntencard.at/sommer/bergbahnen/panoramabahn-nockys-almzeit/

Stránky lanovky:

https://www.turracherhoehe.at/

Lokalita:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/villach-a-okoli/

 

 

Fotogalerie: Panoramabahn Turracher Höhe