Katschberg Bergbahn

Vhodné pro děti – ANO - bez možnosti přepravy kočárků

Pěší túry obtížnost – lehké, středně těžké                                                              

Občerstvení – ANO                                                                                                                                           

Přeprava kol:  není uvedeno                     

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

POZOR!!! I přes letní sezonu má lanovka v sobotu ZAVŘENO!!!!!

 

Katschberg jsme si v podstatě nikdy moc neoblíbili a tak často ho nenavštěvovali. Jednak se nám jak píšu výše v upozornění stalo asi 2 x, že jsme přijeli v sobotu a to je lanovka zavřená. Nicméně v roce 2016 jsme Katschberg opět navštívili a náš pohled na tuto horu se trochu vylepšil. Nicméně se vždy bude jednat o sestup k pár chatám v okolí a následný sestup až k dolní stanici lanovky nebo opětovný výstup k horní stanici lanovky. My osobně jsme se loni vydali na takovou malou okružní cestu kolem vrcholu, kde můžete obdivovat opravdu krásné panoramatické výhledy. Tůra je to nenáročná a zvládne jí i malé děcko 4+ roky. Když budete mít štěstí můžete zahlídnou sviště, který je zde hodně. Nebo si jen tak sedněte na Alpskou rozkvetlou louku a relaxujte. Určitou nevýhodou je nemožnost se někde schovat před sluníčkem, protože místní vegetace je prostě jen ve formě květů a strom zde nenajdete. Případně se můžete vydat na nějakou chatu v okolí, kdy odkaz na jednotlivé výlety najdete níže v popisu. Moc hezké je občerstvení u horní stanice lanovky, kde máte krásný výhled, děti zde mají hřiště, na které vidíte z terasy. Prostě idilka! Osobně za nás to není na dlouhé procházky a nějaké tůry, ale na příjemný výjezd lanovkou, malou procházku a pak kafíčko na terase z výhledem. Pro děti najdete u dolní stanice lanovky zábavu s místním skřítkem KATSCHI`S. Děti plní různé úkoly a o zábavu mají tak postaráno.

Odkaz na Katschi´s: https://www.katschi.at/sommer-bergbahnen.html

Doporučení:

Osobně bych doporučil si zvolit vyjížďku na Katschberg již jen jako vyhlídkovou a spojil bych jí s jiným výletem. Ráno bych doporučil výlet s Tschutschubahn s následnou procházkou zpět kolem místní říčky a pak výjezd na Katschberg - Pozor ne v sobotu! Katschberg má zavírací den!

Odkaz na Tschu-tschubahn:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/kam-pesky-za-prirodou/tschu-tschu-bahn-rennweg-katschberg/

Tip:

Výlet na Katschberg si můžete naplánovat na zpáteční cestu z Korutan. Lanovka se nachází přesně na předělu Korutan a Salzburska. Následně můžete pokračovat ještě přes Obertauren až do mšsta Radstadt, kde se napojíte na dálnici A10. Projedete se hezkým průsmykem a ušetříte za mýtné v tunelu Katschberg.

 

Odkazy:

Korutanské karty:

www.kaerntencard.at/sommer/bergbahnen/bergbahnen-katschberg/

Stránky lanovky:

https://www.katschi.at/home.html

Lokalita a ostatní cíle:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/villach-a-okoli/

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

 

 

Fotogalerie: Katschberg Bergbahn