Cesta č.4 - Zážitková 

Cesta č. 4 - Strážný – Passau/ Budějovice Linz – Salzburg – Bischofshofen – Zell am See – Grossglockner – Spittal an der Drau – Vyhlídkovo zážitková cesta

  • cca 600 Km a reálně 9 hodin cesty a to hlavně na zastávky na Grossglockneru

Tuto cestu doporučuji absolvovat přes den. Tedy třeba do Bischofshofenu můžete dorazit nad ránem a pak již cestu uskutečnit za světla. Reálně tedy doporučuji vyrážet z Prahy kolem 3 hodiny ráno a kolem 8 hodiny budete sjíždět z dálnice A10. Důležité je, že se vyhnete i platby za Katschberský tunel.

Pro požitkáře z jízdy zatáčkami, doporučuji silnici B164 na Saalfelden. Opravdu výživná porce zatáček a třeba právě pro kabriolet krásná cesta. Pak již sjeďte do Zell am See na snídani a připravte se na další cestu a to na Grossglockner. Nebo zvolte přímou cestu na Grossglockner po silnici B311. Tam si ještě zatáček užijete dost a dost.

Všechny informace o Grossglockneru najdete v jiné záložce a to zde:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-autem-a-na-motorce/grossglockner-hochalpenstrasse/

Po průjezdu majestátním Grossglocknerem se vám otevře krásné údolí a silnice vás dovede do městečka Winklern a dále pak na silnici B106 až do Spittal an der Drau.

Pozor – Grossglockner je zpoplatněn částkou za průjezd 34 EUR. Ale stojí to za to!

Rychlý přehled:

  • Salzburg – příjezd buď od Passau nebo od Linze
  • dálnici A10 až na sjezd do Bischofshofen
  • B164 zážitková silnice do Zell am See nebo
  • B311 státovka až k odbočce na Grossglockner
  • po přejezdu Grossglockneru na vesnici Winklern
  • dále B106 až do Spittal an der Drau

 

Doporučení: S ohledem na charakter cesty, která je spíše vyhlídková, tak doporučuji rozdělit si jí na dva dny. První dojet třeba do Zell am See a vzít si zde kemp a pak si bez stresu a odpočatí užít Grossglockner.