Alpen Wildpark Feld am See

Vhodné pro děti – ANO – i pro nejmenší - možnost jízdy s kočárkem                                              

Občerstvení – ANO - základní občerstvení                                                                                                                          

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

 

Tato Zoo nám vyhovuje hned z několika důvodů. Máme jí hned vedle pensionu THURNERHOF (https://www.dovolena-korutany.cz/nabidka-ubytovani/) a to 2 min. pěšky a tak se zde dá strávit třeba jen hodinka po návratu z nějakého velkého výletu. Nebo zde můžete strávit krásné celé odpoledne, protože toho je opravdu hodně k vidění. Jedna si můžete projít venkovní expozice s několika druhy zvířat, projít se mezi volně pobíhajícími jeleny a pobavit se s medvídkem mývalem. Do toho mezi vámi chodí hrdí pávy (pozor nebrat upadlá péra!! Na pokladně jsou zpoplatněna částkami od 1 do 3 EUR podle kvality a velikosti) a pokud vyjde počasí, tak i výhled na protější kopce jsou úžasné. Dále si můžete projít expozici vycpaných zvířat a to od ryb až po medvědy. Dokonce je zde i vycpaná žirafa. I když nemá vycpané zvířata rád, tak pro děti je to hodně poučné.

Hezký den můžete zakončit na dětském hřišti, před deštěm se schovat v perníkové chaloupce nebo využít místní občerstvení. Děti budou také nadšené možností vzít si do ruky malého králíka nebo pohladit si malou kozu a ovečku.

Doporučení:

Navštivte Zoo buď hned ráno, nebo později odpoledne. Za den stihnete určitě výjezd na nějakou lanovku a do Zoo si pak přijdete krásně odpočinout. Třeba lanovky Bad Kleinkirchheim jsou kousek.

Odkaz:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/bad-kleinkirchheimer-bergbahnen/

Tip:

Pokud se ubytujete v pensionu THURNERHOF, tak se můžete do Zoo zajít podívat každý den. Pension je vzdálený 3 min. od ZOO.

Odkaz na korutanskou kartu:

www.kaerntencard.at/sommer/zoo-und-tiererlebnisse/alpenwildpark-naturstadel-feld-am-see/

Odkaz na umístění:

mapy.cz/s/razudonake

Odkaz Alpenwildpark:

https://www.alpen-wildpark.com/index.html

Odkaz na ubytování THURNERHOF:

https://www.dovolena-korutany.cz/nabidka-ubytovani/

Odkaz lokalita:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/

 

 

Fotogalerie: Alpen Wildpark Feld am See