Aussichtsturm Pyramidenkogel

Vhodné pro děti – ANO – do výtahu se vejde kočárek – nebo ho necháte dole                                                 

Občerstvení – ANO - restaurace                                                                                                                                 

Skluzavka:  POZOR – jízda až od 130 výšky dítěte

Skluzavka není v provozu za deště!!!                       

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA / BEZ SKLUZAVKY

Dle mého názoru asi nejzábavnější rozhledna, na které jsem kdy byl. Před cca 6 lety jsme zde byli se ženou a rozhledna byla betonová noha, kde uprostřed byl výtah, který vás vyvezl k ochozu, ze kterého byl krásný výhled. Ale to bylo asi tak vše. No co se taky od rozhledny dá očekávat že?

Jenže asi před dvěma lety tohle betonové monstrum zbourali a vystavěli novou opravdu krásnou rozhlednu ze dřeva, která je svázána ocelovými nosníky. Celá stavba je opravdu ladná a krásně zapadá do okolních lesů. No a jako přidaná hodnota je místní restaurace, docela pěkné dětské hřiště a hlavně obří a pěkně rychlá skluzavka.

Základní fakta:

Nejvyšší vyhlídkový bod: 70,6 m

Výška věže: kolem 100 m

Skluzavka z výšky: 52 m

Délka: 160 m

Rychlost: cca 25 Km/h

Musím říct, že je to celé opravdu zážitek a to hned od samého začátku. Tedy i výjezd výtahem do cca 60 m, kdy výtah jede celkem rychle a je prosklený, je perfektní. Pak následuje možnost výběru výhledu z několika pater, do kterých se jde již pěšky. Výhled je úchvatný, a kam oko dohlédne, jsou jen jezera a Alpské vrcholky. Výhled na Karawanken je úchvatný. No a pak to přijde! Ten kdo se rozhodne pro cestu zpět skluzavkou, tak bude určitě nadšený. Posadíte se do flaušového pytle, takže si neprodřete svoje kaťata J a už svištíte rourou dolů. Počáteční zrychlení vás trochu překvapí a tím jak se točíte dokola, tak se budete dole trochu motat. Jinak nahoře vám obsluha nedá šanci se nějak rozmýšlet a po nasoukání se do pytle do vás prach sprostě strčí a už jedete. Mohu doporučit a myslím, že děti od 8 let to zvládnou bez problémů.

Otvírací doba:

Březen 10-18h; Duben 10-19h; Květen 9-20h; Červen - Srpen 9-21h; Září 9-20h; Říjen 10-19h; 01.11.-28.02.2015 Pátek, Sobota, Neděle a místní svátky  10-17h.

Doporučení:

Jelikož návštěva rozhledny netrvá nějak dlouho, tak doporučuji spojit třeba s výletem na Tscheppaschlucht Ferlach. Ráno vyrazte na přírodní krásy této soutěsky a pak se uvolněte na rozhledně, třeba i u večeře.

Odkaz: https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/tscheppaschlucht-ferlach/

Tip:

Kupte si zvýhodněné jízdné a svezte se celá rodina. 5 +2 jízdy ZDARMA za 20 EUR

Odkaz na Korutanské karty:

www.kaerntencard.at/sommer/naturerlebnisse/aussichtsturm-pyramidenkogel/

Odkaz na web rozhledny:

https://www.pyramidenkogel.info/

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/klagenfurt-a-okoli/

Fotogalerie: Aussichtsturm Pyramidenkogel