Erlebnisbad Sachsenburg

 

Vstup na Korutanskou kartu - ZDARMA

 

Začal bych asi naším nejoblíbenějším koupalištěm a to je Erlebnisbad v Sachsenburgu. Svojí zapadlou polohou je navštěvován vlastně jen místními a ubytovanými v kempu DRAU CAMPING. Proto nám asi nejvíce přirostl k srdci. Bazény jsou v nerezu a tak je voda krásné čistá. Je zde jak malý bazének pro děti kolem 5 let, tak i pro kojence. Také je zde vlnobití, velká skluzavka a velký bazén pro plavce a to včetně vodotrysku a perliček (je spouštěno v hodinových intervalech).  Svým umístěním ve svahu, je koupaliště hezky členité a každý si tak zde najde to své pravé místečko.

Občerstvení je zajištěno ve stánku, kdy poslední dva roky ho má nový provozovatel a nabídka jídel je velmi slušná, tak že nemusíte nikam chodit přes oběd na jídlo.

Edit 2014: Jídlo ve stánku je opravdu úžasné. Nové fotky najdete v galerii. Pán je velice fajnový člověk.

Edit 2021: Bohužel se změnil provozovatel stánku a jídlo se stalo klasikou na koupališti. Tedy pití a smažené věci na zahnání hladu.

Uvidíme co bude letos a jestli se opět kiosek nezlepšil.

Snad jedinou nevýhodou je, že koupaliště je umístěné pod vysokým kopcem a tak kolem 18 hodiny zde již není sluníčko. Nicméně když se člověk po celém dni vrátí z túry, tak se rád vykoupe i bez sluníčka.

Tip:

Pokud jste ubytovaní v kempu DRAU CAMPING, tak je vstup ZDARMA. Stejně tak zde od roku 2022 platí vstup ZDARMA na Korutanskou kartu!!!

Otvírací doba: 9 – 19:00

Odkaz na umístění: mapy.cz/s/bocutotabo

 

Odkaz na korutanskou kartu: 

www.kaerntencard.at/sommer/erlebnisbaeder/erlebnisschwimmbad-sachsenburg/

Odkaz na město Sachsenburg:

https://www.sachsenburg.at/freizeit.html

Odkaz na Camping Drau:

https://www.draucamping.at/

Odkaz na popis kempu:

https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pod-stan/drau-camping-sachsenburg/#

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

Fotogalerie: Erlebnisbad Sachsenburg