Drau Camping - Sachsenburg

V malebné vesničce, která je obehnána původními hradbami se nachází tento útulný kemp. Hned v roce 2004, kdy jsme ho poprvé navštívili, jsme si ho velmi oblíbili a tak sem jezdíme každý rok. Díky své poloze, nám poskytuje výborné výchozí stanovisko pro výlety v oblasti kolem Spittal an der Drau a údolí Mölltal. Kemp je umístěn za hradbami starobylého městečka Sachsenburg , kde původně stál středověký hrad, ze kterého však zbyli jen kameny v lese. Model původního města je vyobrazen na náměstí.

Kempu jsme začali přezdívat „U zdi“, protože si rádi stavíme stan přímo u vjezdu do kempu a to u původní středověké kamenné hradby. Kolem kempu protéká řeka Drau a tak večer se hezky za monotónního šumění řeky usíná. Uprostřed kempu se nachází recepce se zázemím, kde jsou toalety a sprchy. Vše je krásně čisté a člověk se zde cítí jako doma. V patře je velká společenská místnost s pingpongovým stolem, takže i když prší je možné se zde s dětmi uchýlit a strávit třeba pohodový večer. Vše dokresluje paní majitelka, která je velmi milá a vstřícná. Při odjezdu se u ní najde i nějaký ten domácí šňapsík.

Kemp je hojně využíván cyklisty, protože je zhruba ve středu cyklistických stezek kolem řeky Drau a dalších. Všechny informace naleznete zde i na stránkách kempu.

Odkaz na Radweg:

https://www.draucamping.at/de/radweg

Odkaz na umístění kempu:

Mají hezky zpracované stránky a je zde i video, kde je kemp hezky ukázán:

https://www.draucamping.at/de/home

Poloha google: https://www.google.cz/maps/place/Sachsenburg/@46.831169,13.3644978,14z/data=!4m2!3m1!1s0x4770adbf92d0f825:0x44722f351355cb5a

Doporučení a ceny:

Krásné jsou také večerní procházky přes náměstí a dále mezi domky kolem školky až na hřiště u bytových domů. Nebo se můžete vydat po křížové cestě směrem ke kostelíčku, který je v noci osvětlen a z kempu je na něj krásný pohled.

Ceny jsou zde velmi příznivé a hlavní sezona je zde jen přes Rakouské prázdniny. Takže začíná až od druhého týdne v červenci. Za dva dospělé a dvě děti platíme 24 Eur. (dítě do 3 let zdarma)

Odkaz na ceník: https://www.draucamping.at/de/preise

 

V ceně je však již zahrnutý volný vstup na koupaliště Erlebnisbad Sachsenburg a je možné využít i tenisové kurty (osobně jsme nevyzkoušeli). Takže tím je pobyt velmi výhodný. Jinak na koupaliště se dá dojít z kempu pěšky a je to cca 1 km. Osobně spíš jedeme autem, protože pak buď jedem dále na výlet nebo se z výletu vracíme.

Odkaz na popis koupaliště: https://www.dovolena-korutany.cz/koupani/erlebnisbad-sachsenburg/

Tip:

Ráno si doporučuji zajít na náměstí, které je cca 300 m do EDEGu pro čerstvé pečivo a výbornou PragerSchinken. Vždy si zde nakoupíme snídani a pak snídáme na dece před stanem. Větší idylku jsem nikde nezažil.

Kam v okolí:

Zde jsou odkazy na cíle, které naleznete v blízkém okolí. U některých cílů mám již doplněné záložky s popisem, takže zde naleznete odkaz na tyto stránky. Tam kde jsem ještě nic nedoplnil, jsou stránky Korutanských karet. Také se můžete zajet podívat do většího města, kterým je Spittal an der Drau.

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/spittal-an-der-drau-a-okoli/

Fotogalerie: Drau Camping - Sachsenburg