Camping Rosental Rož

 

Nenechte se zmást názvem tohoto úžasného kempu. Opravdu se jmenuje ROŽ . Je to díky své poloze kousek od Slovinských hranic. Celá tato lokalita kolem města Ferlach je již taková dvojjazyčná, kdy hodně nápisů je Německy a Slovinsky.

Samotný kemp je naprosto ideální pro trávení rodinné dovolené s dětmi a to třeba od miminek. Kemp je svojí rozlohou asi největší, který jsem v Rakousku viděl a tak je zde dost místa na plno atrakcí jako:

  • uprostřed kempu sladkovodní oblázkové koupací jezero
  • u jezera skluzavka pro děti
  • výborná restaurace + pizzerie
  • malý obchod se vším co je potřeba
  • louka pro venčení psů
  • ohrada s poníky, oslíkem, kozami, králíky
  • krásné velké hřiště i s naučnými prvky

Ohrada se zvířátky a hřiště navazují na kemp v jeho zadní části a je to i hezká večerní procházka, kdy z hřiště se dá sledovat krásný západ slunce.

Kemp má také umývárny vybavené pro děti, tedy s malými záchodky, nízko položenými umyvadly, velkým sprchovacím žlabem s termostatickou hlavicí a dokonce jsou zde zabudované vaničky na koupání kojenců.

Kousek za kempem se napojíte na cyklostezku kolem řeky Drau/Dráva, která je svojí délkou snad nejdelší v Evropě.

Během hlavní prázdninové sezóny v kempu funguje i hlídání dětí s programem, tedy taková školka. Pro dospělé jsou zde organizovány výšlapy na okolní kopce a skály. Minulý rok jsme se zúčastnili výstupu ve Slovinských Alpách na Koschutnik Turm, což bylo již skoro pro horolezce, ale dalo se to zvládnout. V nabídce jsou jistě i lehčí túry.

Odkaz na umístění kempu:

https://www.google.cz/maps/place/Camping+Rosental-Roz/@46.542437,14.3883486,1505m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0xc66e82a955e8b386

Odkaz na stránky kempu:

https://www.roz.at/rozweb/index.htm

Doporučení a ceny:

Za takový servis se však platí a tak v hlavní sezoně vás jeden den v kempu vyjde na cca 45 Eur a to při obsazení: Dva dospělí + dvě děti do 14 let + stan (s přípojkou na elektřinu). Proto osobně využíváme konce června, kdy se na pobyt osob vztahuje sleva 30% a tak ubytování vychází na cca 36 Eur. Také je kemp obsazený tak z 30%, takže je zde božský klid. V sezóně se prý obsazenost pohybuje mezi 70-90% což díky své velikosti musí být celkem mazec.

Tip:

Každý večer přijede místní údržbář se starým traktorem s vlekem a ZDRAMA pořádá okružní jízdy kolem celého kempu. Přijížděl vždy myslím kolem 17-18 hodiny a jízda trvá asi 15 min.

Kam v okolí:

Z našeho pohledu je tato oblast již tak trochu v menším zájmu turistů a velké město je vzdáleno cca 25 km. Oním městem je samotné hlavní město Korutan Klagenfurt. Nicméně i zde je mnoho variant kam se dá podívat. Všechny zde uvedené odkazy zatím nemají zpracované popisy, ale budu na tom pracovat, tak aby jste se také něco dočetli.

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/klagenfurt-a-okoli/

Fotogalerie: Camping Rosental Rož