Drauschifffahrt Villach - Faakersee

 

Plavba do odvolání ZRUŠENA!!!!

 

Vhodné pro děti – ANO – není problém ani s kočárkem

Pěší túry obtížnost – procházka městem                                   

Občerstvení – ANO                                                                                                                                            

Cena:  https://www.drau-schiffahrt.at/de/tagesausflug/linienpreise/ (různé ceny dle délky plavby)

Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA

 

Jednoznačně naše nejoblíbenější loď a to díky několika možnostem jak si plavbu užít. Samotná loď vyráží v podstatě z centra Villachu od Kongresového centra. Na toto místo se i následně za cca 2 hodiny plavby vrátí zpět. Osobně loď navštěvujeme po nějaké horské tůře, kdy se pak projdeme ve Villachu a nasedneme na loď, kde strávíme klidné dvě hodinky odpočinku u kafíčka a zmrzlinky. Klidně si zde můžete dát i nějaký toust nebo polévku, vše mají velmi dobré. Loď projede městem a pak se vydá směr Faaker See. Tam se otočí a jede zpět.

Jako další eventualitu doporučuji svést se dvě až tři zastávky a vystoupit. Nejlépe asi v St. Magdalen. Zpět to je cca 2 km a cesta vede podél řeky, kde najdete krásné prostorné louky, dětská hřiště a můžete si zde udělat pohodový piknik. Po cestě je i několik stanic s pitnou vodou, takže toho nemusíte tolik tahat sebou. Takto strávený den máme velmi rádi a po několika dne strávených na nějaké túře se to vždy velmi hodí jako relaxační odpoledne. Nebo si vezměte sebou na loď kolo nebo koloběžku a zpáteční cestu se projeďte. Také může být velmi hezký výlet.

Doporučení:

Zastavte se ve Villachu na pravém tureckém kebabu u ONKEL KEBAB (odkaz na umístění níže). Dobře a levně se najíte a hlavně kousek od Turka ZADARMO zaparkujete. Parkoviště je rozděleno na dvě části, kdy ta modrá je placená a za modrou čárou je ZDARMA!

Tip:

Na lodi se konají různé akce, jako JAZZBrunch, kde si poslechnete pěknou muziku a ještě se najíte. Stačí sledovat web, ale doporučuji se předem objednat. V letní sezoně bývají tyto akce objednané dlouho dopředu.

Odkazy:

Korutanská karta:

https://www.kaerntencard.at/ausflugsziele/ausflugsziel-detail/drauschifffahrt-villach---faakersee-1

Web lodě:

https://www.drau-schiffahrt.at/

Ceníky:

https://www.drau-schiffahrt.at/de/tagesausflug/rundfahrtpreise/

Onkel Kebab a parkování:

www.google.cz/maps/place/46%C2%B036'42.0%22N+13%C2%B050'32.3%22E/@46.6116788,13.8412107,316m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d46.611677!4d13.842305

Odkaz na lokalitu:

https://www.dovolena-korutany.cz/novinky/lokality/villach-a-okoli/

Fotogalerie: Drauschifffahrt Villach - Faakersee